O nás

KDO JSME

Tyfloturistický oddíl z.s. je nezisková organizace pomáhající osobám
se zrakovým nebo kombinovaným postižením.

Naše organizace čítá až 40 dobrovolníků. Připravujeme aktivity a pobyty pro děti se zrakovým či kombinovaným postižením během celého roku – např. jarní prázdniny na běžkách, sjíždění českých vod, letní čtrnáctidenní tábor a podzimní prázdniny na nových místech. Dále některé víkendy věnujeme turistice a pravidelně se scházíme s žáky Školy Jaroslava Ježka pro zrakově postižené.

Ano, nevidomé děti opravdu jezdí na vodu a na běžky. To je skvělé, že? Tyto aktivity zvládají v doprovodu dobrovolníků.

Všechny tyto aktivity mají u zúčastněných obrovský úspěch. To vede k tomu, že se akcí účastní již relativně stálá skupina dětí. Všechny naše činnosti dokumentujeme a sdílíme na stejnojmenné facebookové stránce a na instagramu, stejně tak zde najdete aktuální informace týkající se budoucích akcí.

Naše vlajka - chodící slunce.

Naše vlajka

Odkazy na Facebook, Instagram a YouTube

Tyfloturisťák na Facebooku

Tyfloturťák na Instagramu

Tyfloturisťák na YouTubu

JAK TO ZAČALO

Počátky turistického kroužku sahají do konce sedmdesátých let. Skupina mladých lidí začala vytvářet volnočasové aktivity pro děti se zrakovým postižením. Prostřednictvím her rozvíjela jejich schopnosti, pomáhala jim překonávat životní bariéry a zapojit se mezi děti stejného věku. Vedoucí – dobrovolníci se začali s dětmi pravidelně scházet a pořádat pro ně víkendové akce a tábory. Naše Občanské sdružení pro podporu Tyfloturistického oddílu (nově Tyfloturistický oddíl z.s) v této tradici pokračuje. Sdružení vzniklo na začátku roku 1998, aby pomáhalo zajistit prostředky na všechny jeho projekty.

ORGANIZACE NAŠEHO SPOLKU

Jako každý spolek pořádáme pravidelné valné hromady, kde rozhodujeme o základních pravidlech a společného směřování. Volíme předsedu, užší radu a revizní orgán.

Kontakty na členy Rady najdete v sekci Kontakty.