Akce

PRAVIDELNĚ POŘÁDANÉ AKCE

Kalendář akcí a přihlášky najdeš tady.

STŘEDEČNÍ SCHŮZKY NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE JAROSLAVA JEŽKA V PRAZE

Na pravidelných schůzkách během školního roku je pro děti připravován zábavný program. Škola Jaroslava Ježka propůjčuje TTO skvělé zázemí a máme tak možnost pro schůzky využívat některé její prostory. V tělocvičně hrajeme hry, jejichž cílem je rozvoj prostorové orientace, samostatnosti a vzájemná spolupráce dětí, na dětských hřištích navštěvujeme nové a zajímavé atrakce. Při tematických vycházkách se dětem snažíme přiblížit některá umělecká díla v Praze, oslovujeme zajímavé kulturní instituce a snažíme se sjednávat jejich speciální prohlídky připravené pro nevidomé. Některé schůzky, zejména před Vánocemi, trávíme v kuchyňce, pečeme cukroví, poznáváme exotické druhy ovoce apod.

PODZIMKY

Podzimky jsou prodloužený víkend konající se v termínu podzimních prázdnin. Každý rok se vydáváme do vybraného českého města prozkoumávat jeho zákoutí i okolí. Pro děti jsou připravené nejrůznější hry a uskuteční se několik menších výletů, v rámci nichž navštěvujeme pamětihodnosti, atrakce a zajímavá místa. Podívali jsme se například do Ostravy, Brna, Hradce Králové, Olomouce…

JARKY

Jarní prázdniny se konají v termínu jarních prázdnin Prahy 1. Náplní této akce je hlavně běžkování. Účastníci jsou ubytováni na horské chatě. Každý den se koná výlet na běžeckých lyžích, kdy každé dítě má svého traséra-průvodce. Délka a náročnost výletů je vždy uzpůsobena individuálně každému dítěti. Večerní program tvoří převážně společenské hry, oblíbené jsou také hudební večery.

VODA

Voda se pořádá jako prodloužený víkend v průběhu května/června. Každý rok se sjíždí jiná česká řeka. Přespáváme v kempech, vaříme si na plynovém vařiči, hrajeme na kytary a zpíváme u ohně… prostě voda jak má být. Přesný termín je zveřejněn asi měsíc před zahájením akce.

LETNÍ TÁBOR

Dvoutýdenní letní tábor je nejdelší akcí, kterou nabízíme. Koná se většinou v druhé polovině července. Již několik let pravidelně jezdíme do tábořiště v Jindřichovicích pod Smrkem nedaleko Liberce. Jsme ubytováni v chatičkách uprostřed krásné přírody. Tábor je každoročně plný her včetně celotáborovky. Mimo jiné trávíme čas s hudebními nástroji, čteme knížku nebo si povídáme u ohýnku o našich zážitcích. Cílem je stmelovat kolektiv, učit se novým věcem a především si užít prázdniny s kamarády.

VÍKENDOVKY

Různé víkendové akce konané nepravidelně v průběhu celého roku, na různých místech.