Minulé sobí pobyty

Ze sobích pobytů v roce 2023

,,Melodie našich bytostí se proplítají a vytváří symfonii. Plyneme v ní a necháváme naše těla se připojit v tanci. Zkoumáme, jak se hlas mění s naším pohybem. A jak pohyb s hlasem. Jak zníme, když se nebojíme znít? Tulue.” (z pobytu TĚLO JAKO HUDEBNÍ NÁSTROJ)

,,Pohlazeni mechem dýcháme lesní vzduch v Pošumaví. Je noc a my se houpáme v hamakách a posloucháme šumění lesa a nedalekého potůčku. Bosé nohy otiskáváme do lesního měkkoučkého koberce a za sebou necháváme ruch velkoměsta.” (z pobytu LES V DUŠI)

,,Je ticho. Jaká melodie ve mně právě teď zní? A z tebe slyším..? Opečováváme se zpěvem a učíme se vnímat léčivou sílu hlasu. Tumba.” (z pobytu ZPĚV JAKO ZDROJ SEBEPOZNÁNÍ)

,,Prstem si přejíždíme po těle. Chodidla objímají zem a vedou nás k tanci. Jak se ve svém těle cítím a co mi chce říct? V jemném pohybu se necháváme prostoupit jógou. Pozdrav slunci, měsíci. Nádech a výdech.” (z pobytu POHYB JAKO MEDITACE A ZDROJ UVOLNĚNÍ)

,,Šplouchání vln a vnímání živlu vody. Kdybys byl v moři, budeš spíš loď, maják, vlna, písek, krab,…? Rána s východem slunce na pláži a večerní ponory v moři. Společně v cizí zemi.” (z mořského pobytu na Mallorce) 

,,Zaboř prsty do hlíny. Dotkni se umění v sobě. Co nás utváří, povznáší, vystihuje, naplňuje? Umění kolem nás a v nás.” (z pobytu s názvem TVOŘÍM)